„Tančit, zpívat, malovat a radovat se z bytí“

eliška

Celým festivalovým dnem v loňském ročníku nás provázela Eliška Bröcklová. Loni jsme s ní přinesli rozhovor, který je plný lásky, radosti a životní pokory.

BŽ: Eliško, teprve před rokem jsi odmaturovala na šumperské VOŠ a SPŠ. Co teď momentálně studuješ?

EB: Studuji v Praze na Ježkově konzervatoři, kde se věnuji oboru populární zpěv. Mám zde i hodiny klavíru, tance a jevištního projevu.

BŽ: V jakých oblastech svého života tvoříš?

EB: Teď se nejvíce soustředím na tvorbu a budování sebe samé, to mne aktuálně velmi naplňuje. Od toho se odvíjí všechno. V jakém stavu bude mé tělo a mysl, tak bude vypadat moje tvorba a i tak bude působit na diváky a posluchače. Beru to jako velkou zodpovědnost.

BŽ: Co ti dělá radost?

EB: No je toho spousta. Tak třeba jsem šťastná, když si mohu sama doma zpívat jen tak.. Hrát na klavír jen tak… Avšak největší radost mi dělá, když se posunuji dál a cítím to sama na sobě. Když dokážu řešit a přistupovat k věcem lépe a jinak, bez následků. Miluji, když se mohu odměnit. Ráda poznávám zajímavé a inspirující lidi a ráda se od nich učím :-)..

BŽ: Jak vidíš svoji budoucnost?

EB: Uff.. To je velmi zajímavá otázka. Dřív jsem asi měla větší představu, v čem konkrétně bych chtěla být úspěšná, kde bych chtěla být a tak dále. Tento poslední rok a půl se můj život dost změnil. Den ode dne si více uvědomuji, jak je důležité žít v pokoře a v odevzdání k Vyššímu a být spíše tím pozorovatelem. Jedinou věc vím, že se budu věnovat zpěvu. V jaké podobě, záleží na mém vnitřním stavu. Také vím, že budu žít někde v přírodě, budu mít zahrádku, o kterou budu pečovat jako sama o sebe. Budu tančit, zpívat, malovat a radovat se z bytí. To mi příjde jako úžasná budoucnost :-)

BŽ: Máš nějaké poselství pro ostatní ženy a dívky?

EB: Ať vás Síla a Láska provází :-)

Děkujeme za rozhovor!
Za festival Být ženou Petra Zsáková.

Mohlo by se vám líbit