„Nejvíce mě nabíjí, když jsem sama s bylinkami.“

JU

V jarním období se rozhovor s bylinkářkou píše sám :) Představujeme vám Janu Urbánkovou, ženu, která rostliny miluje a tvoří ve spolupráci s nimi.

Už jste slyšela o našem festivale v Šumperku?

Ano. Loni jsme se na něj s kamarádkou chystaly. Obě jsme byly těhotné a hodně nás zaujal, ale nakonec nám onemocněly děti a bohužel jsme nemohly dorazit.

Co pro vás osobně znamená „Být ženou“?

Být svobodná, nevázaná, nestála, rozvážná, moudrá, pozorující, hravá … žena je velmi proměnlivá substance J Miluju to, jak se pořád měním. Je úžasné, kolik rovin v životě může žena naplno prožít díky dětem a partnerství, ale také jak dokáže rozvíjet svůj potenciál, když najde stabilitu a svůj Zdroj.

Jak jste se dostala k poznávání bylinek? Máte nějakou oblíbenou? kopřiva

No to je jednoduché. Jak s oblibou říkal můj exmanžel – pocházím z divné rodiny 😀 Jedna babička bylinářka, druhá jogínka. Takže jedna z prvních knih, kterou jsem si přečetla, byla Príručný atlas liéčivých rostlin a rostliny mne doprovázejí prakticky celý život. Z legrace občas říkám, že od rostlin jsem se musela dostat k běžnému životu, spíše než k rostlinám :).
Oblíbenou, asi ano, miluji svou osobní průvodkyni – kopřivu, protože toho dokáže nejen ženám tolik nabídnout. Ale moje preference se mění, tak jako se měním já 😉

Kdo vás momentálně nejvíc inspiruje?

Rostliny 😉 a z lidí asi mí učitelé Susun Weed a Matthew Wood, jimž jsem obrovsky vděčná za to, že klinický herbalismus posouvají opět zpět ke kořenům – k práci s energií rostlin a jednoduchým přístupům k léčení.

Co Vás nabíjí a dělá radost?

Klid :) Když má člověk 3+1 děti, nabije ho prosté ticho a samota, ale i ty děti a jejich obrovská energie a radost ze života. Nicméně nejvíc se „restartuji“ sama s bylinami – venku, či při bylinné koupeli, nebo když mi manžel – masér – poskytuje bylinnou masáž. No to je blaho!
A radost? Moje rodina, děti, manžel, skvělá práce s bylinami a ženami – celý můj život.

Díky za rozhovor, moc se na vás všechny těším, drahé ženy!

S láskou

Jana Urbánková

Děkujeme Janě za rozhovor a za tým festivalu doporučujeme – navštivte Janiny stránky a stáhněte si ebook o použití bylinek v těhotenství.

byliny-v-těhotenství-188x300

Mohlo by se vám líbit