„Být sama sebou a být se sebou spokojená“

caldero1

Na tento rozhovor jsem se osobně velmi těšila. Značku by Caldero registruji už pár let zpět, stejně tak všechny tři ženy, jež tvoří její duši, potkávám na různých akcích. Osobně jsem si jejich krásnými věcmi udělala radost až letos, ale řeknu vám, už to vybírání, těšení se, zkoušení a konečně vlastní nošení za to stálo! Pojďte s námi zlehka nahlédnout pod pokličku nejen oděvního ateliéru, který letos na festival přiveze své výtvory pro ženy i děti. A máme přislíbené i nějaké novinky!

Jak vznikl název značky Caldero? 

Značka Caldero je s námi už mnoho let, ještě z dob, kdy jsme se zabývaly výrobou keramiky. Tím, že jsme plynule přecházely z keramičení k šití, u kterého jsme zakotvily, změnu názvu jsme nikdy neřešily… přestože Caldero znamená džbán, nádoba  :)

Hodně místních žen už zná vaše oblečení. Své návrhy tvoříte z přírodních materiálů, na oděvy tisknete, používáte šité aplikace, také pletete a háčkujete. Jak jste dospěly k takovéto „přírodní, zemité“ práci? 

Rády pracujeme s přírodními materiály. Vychází to  z naší podstaty  a je to naším záměrem a směrem, kterým se chceme i nadále ubírat . Nejde jen o přírodní materiály jako takové, ale snažíme se zohlednit i ekologickou stránku při jejich výrobě… zatím to v našich poměrech není úplně jednoduché. Snažíme se také podporovat výrobce z ČR, není to samozřejmě 100 % možné, ale pracujeme na tom.

Tvoříme v duchu „slow fashion“, kvalita, která se z většiny dnešních výrobků vytrácí, je pro nás zásadní. Stejně tak je pro nás důležité přímé spojení tvůrce – zákazník,  vyjimku děláme jen v projektech, které stojí na stejných morálních zásadách a se kterými souzníme.

Spolupracujete se svou maminkou, také na mnohé akce jezdíte spolu a se svou malou dcerou, tzn. 3 generace žen :) Je velice příjemné vidět, že to mezi vámi takto funguje. Míváte mezi sebou spory?

Spory občas míváme, jsme všechny dost tvrdohlavé :)  Nastávají hlavně když jsme všechny tři pohromadě, náš nejmladší článek na sebe strhává veškerou pozornost a je velice nekompromisní! :) Pokud se ale v její přítomnosti nesnažíme například řešit pracovní záležitosti a věnujeme se jí, všechno klape. I v našem vztahu matka – dcera i ve vztahu pracovním to občas skřípne.. řešíme to bez odkladů, bez zábran a beze zbytků :), ale protože jsme si názorově i vkusem velmi blízké, nestává se to často.

Jste pravidelnými návštěvnicemi festivalu Být ženou, na jehož čtvrtém ročníku budete mít také prodejní stánek se svými výrobky pro ženy i děti. Chcete svým zákaznicím právě teď něco vzkázat?

Přijďte a užijte si s námi přínosný a jedinečný festival! Budeme s sebou mít věci, které můžete znát z Fler.cz, ale i nějaké novinky :)

Poslední otázka – co je pro Vás osobně vyjádřením slovního spojení být ženou?

Zaměření na řešení této otázky se ve mě otevřelo až s mateřstvím, nebo spíš už v čase příprav na mateřství. Znamená to pro mě ve všech směrech jít přirozenou cestou, učit se napojit, vnímat a pracovat s ženskou energií, být sama sebou a být se sebou spokojená… v tomto mě čeká ještě dlouhá cesta… nás obě…

Velice děkuji za rozhovor a na festivalu se budu těšit naviděnou!

Petra Drdlíková

 

Mohlo by se vám líbit