„Žena rovná se život“

magnolia-3397440_1280

Rozhovor s Evou Pitnerovou, vědmou, která předává léčivá poselství. Náš rozhovor proběhl po telefonu a netradičně v herně, kde právě Eva se svou dcerou Liou byla.

Zajímalo by mě, jak dnes vypadá taková vědma. Když si představím vědmu, tak si představím starou moudrou ženu, která předpovídá budoucnost. Je to tak i s Tebou?

V podstatě ano, až na to, že nejsem stará (směje se)😊. Já bych to definovala, že vědma v mém pojetí je žena, která „vidí“. Má vhledy, vize a která je napojená na sebe a zároveň se umí napojit na druhé, na životní nit jejich duše. Nahlíží do minulosti a vidí situace a směry, jakým se druzí budou, ubírá, díky jejich vnitřnímu nastavení.

A Ty jsi přišla na to, že tohle pojmenování Tě nejvíce vystihuje?

Ne, já ho jen přijala a věř mi, že to nebylo vůbec jednoduché. Musela jsem se s tím ztotožnit a bylo to velmi těžké. Stále, i v dnešní době, je to hodně stigmatizované. Odžila jsem si plno strachů, než jsem ho začala vědomě používat. Ale věděla jsem, že nejsem kartářka. Vědma bylo nejčastější slovo, které se mnou měly mé klientky spojené. Já se jich totiž zeptala na facebooku 😀 Dříve jsem používala spojení vědomé vhledy, ale nikdo pořádně nerozuměl tomu, co vlastně nabízím.

Věřím, že to byl těžký proces. Jezdí za Tebou jen ženy? Nebo tato témata zajímají i muže?

Ženy za mnou už nejezdí. Voláme si. Osobní konzultace jsem kvůli rodině přestala dělat. Takže ženy nemusí nikam jezdit a jsou v pohodlí svého domova. A co se týká mužů, tak i oni vyhledávají mé služby už od začátku, co jsem začala s kartami pracovat. Vlastně úplně první kdo ke mně přišel, byl muž. Ale dá se říct, že tak 80% jsou ženy.

Děláš vědmu na plno? Nebo máš ještě nějaké jiné povolání?

Dělám to na plno už 13 let. Ale ono se to za tu dobu proměňuje. Dříve jsem jenom vykládala karty hlavně na budoucnost, ale postupně jsem cítila, že to není pro mě a vlastně i ženy to pravé. Našly si mě Tarotové karty, které jsou více o duši, ale samozřejmě ukazují i možnou „budoucnost“ a to bylo to pravé. Dnes už ani karty nepotřebuju. Jen se napojím a čtu obrazy, které se mi objevují.

Dá se to zobecnit, co tak lidé nejvíce řeší?

To je jednoduché – vztahy😊. eva p2

Co pro tebe osobně znamená „být ženou“?

Musím se nejdřív zeptat sama sebe…tak si dám chvilku času…Nerada totiž odpovídám z hlavy, ale ptám se své duše, jak to zrovna v Tady a Teď vnímá.

Jasně…kolik potřebuješ…

Životem. Pro mě žena se rovná život. Svobodu, hranice a zároveň neohraničení. Není to konkrétní věc. Jsou to spíš pocity. Když se ladím na svoje ženství, tak tam mám obrazy a barvy. A na těch obrazech je ta svoboda toho, kdo jsem a všechny ty možnosti. Já můžu být vším, protože to ta naše ženská podstata obsahuje.

Když mluvíš o obrazech, tak co Ti tam přichází?

Tančící žena…rozplynutá do prostoru. Hranice i svoboda…Rozpíná se a zase stahuje.

Máš ještě i teď propady a hledání se?

No jasně. Jsem přece člověk. Jsem na téhle planetě, žiji tady, prožívám a učím se. Stále se setkávám s negativními emocemi, ale už teď je umím proměňovat a léčit. Jsem neustále v procesu.

Jak se teď cítíš ve své rodině?

Někdy je to náročné. Mám 15 letého syna Davida a 3 letou dceru Liu a ještě dvě děti z manželova prvního manželství. Daniela (8 let) a Pavlínku (11let). Bydlí s námi, manželovi byly svěřené do péče. A musím si hodně hlídat, abych nebyla jen v pozici matky, pečovatelky a uklizečky ale taky abych si uhlídala pozici, kde je Eva. Hlídat si své hranice a svou energii. To je to pravé duchovno – každodennost.

To asi musíme všechny😊

To určitě. Jsme stejné. To, že dělám, co dělám, neznamená, že jsem v něčem výjimečná. Když jsem byla malé dítě, tak jsem měla paní doktorku, která pro mě byla Bohyně, ale pak jsem ji jednou potkala v obchodě, jak nakupovala. To byl pro mě obrovský šok! Že je úplně normální. A uvědomila jsem si, že jsme si všichni rovni.

A to co dělám, není až tak výjimečné. To umíme všechny, ale většina má z toho strach, nebo se neumí napojit nebo neví, že napojená je.

Kdo Tě teď nejvíc inspiruje? Kdo Ti dává impulzy ke změně?

Hlavně život. To je pro mě největší inspirace. A taky lidé, kteří ke mně přicházejí. Jejich příběhy, jsou i moje příběhy. A tím, že za mnou přichází, si uvědomuji, jak já to vlastně mám nebo už nemám. Je to pro mě velmi obohacující.

Další inspirací jsou mé dvě kamarádky. Míša a Maruška. Tím, že s nimi mohu sdílet svůj svět a ony se mnou sdílí ten svůj.

Z VIP světa „slavných esoteriček“ je to kamarádka Terka Kramerová. Ta je pro mě už několik let inspirací v mateřství.

Ve světě podnikání je to Stáňa Mrázková. Ukázala mi, že říct si o peníze za svoji práci není problém, protože jsem měla pocit, že bych měla být solidární a dělala jsem spoustu věcí ve svém volném čase a zadarmo. Jenže dobrý pocit nájem nezaplatí.  Takže mě po x letech podnikání, naučila podnikat. Vlastně bez ní, bych se nedostala ani do vašeho fokusu a na festival. Neviděly byste mě ve vodách internetu.

Byla jsi tady někdy u nás, v tom čarodějnickém kraji?

Ne, bude to moje poprvé. Beru s sebou moje dvě holky a moc se těšíme. Jsem zvědavá, jaké procesy se mi v tomhle kraji rozjedou.

Děkuji moc za rozhovor a budu se těšit na osobní setkání.

Ještě jsem chtěla říct, že smekám klobouček před vašim organizátorským týmem, protože je moc fajn, co pro ženy děláte. To je skvělé😊 Těším se do Šumperka.

Za Červenou vlnu s poděkováním

Petra Zsáková                                                                    

eva p1

Mohlo by se vám líbit