Program 2017

Třetí ročník festivalu se konal v pátek, 26. května 2017 od 10 hodin dopoledne v G-klubu Domu kultury v Šumperku.

V těchto dnech celý harmonogram nabírá svou konkrétní podobu, proto budeme jednotlivé vzácné ženy, jež budou o svých tématech hovořit, představovat postupně.

Prvním milým hostem je šumperským ženám již dobře známá osobnost v oblasti těhotenství a porodů:

10:00 – 12:00
POVÍDÁNÍ S PORODNÍ BÁBOU
Kristina Neubertová Zemánková, porodní asistentka

Jsem porodní asistentka, maminka dvou báječných dětí – Rozárky a Damiánka, žena svého muže. Už od dětství mě přitahovalo to zvláštní kouzlo narození. Jako malá holčička jsem si se zatajeným dechem listovala knížkami o porodech. Vždycky jsem byla zvídavá a dívala se na svět i na sebe kritickýma očima. A zároveň se snažila hledat tu dobrou stránku věcí… Věřím v ženy a jejich vrozenou schopnost přivádět děti na svět.

kristina

Pojďme se sejít v ženském kruhu. Sdílet pradávnou moudrost, že naše těla jsou stvořena k rození dětí. Pojďme posilovat své porodní sebevědomí. Pojďme mluvit o svých porodech ať už byli krásné či bolestné. Pojďme mluvit o dětech, které nosíme ve svých tělech i o těch, které nás opustily. Pojďme léčit naši děložní historii. Pojďme se ptát na to, co potřebujeme znát o naší plodnosti, těhotenství, porodu a o tom, co přijde po něm. Pojďme být ženou!


 

12:00 – 12:30 pauza na občerstvení

 


12:30 – 14:00
BYLINKOVÁ VŮNĚ V LŮNĚ
Gabriela Tuatti, bylinkářka

Když mi bylo 23 let, žiGabriela Tuattivot mi obrátila vzhůru nohama nemoc jménem endometrioza. Přivezli mě na poslední chvíli do nemocnice s krvácejícími srůsty i na tlustém střevě. Po roce klasické léčby jsem se odhodlala svou nemoc řešit jinak a obrátila jsem se k přírodní cestě. Šest let jsem jezdila po Evropě a učila se o bylinkách, psychosomatice, meditaci a správné stravě, abych poté mohla splodit a porodit zdravého syna. Mé vítězství nad nemocí nebylo koncem příběhu, nýbrž jeho začátkem. Ještě před porodem jsem otevřela několik kurzů pro ženy, ve kterých učím, jak přírodní cestou pečovat o své lůno a zbavit se mnohých nemocí lůna, a to nejen endometriozy. Odpovědí na mou misi je k dnešnímu dni 12 narozených dětí, kterým běžná medicína zapověděla cestu na svět. Těším se na vás a na vaše příběhy, uvidíte, že i pro vás existuje cesta. S úctou vaše Gabriela

Děkuji s láskou…


14:30 – 16:30
KURANDEROU V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ
Lucie Chaya

Mnoho žen v Česku i na Slovensku oslovily knihy Kurandera a Hadí žena. Chtějí se vydat touto cestou a nevědí, jak začít. Nebo už na cestu poznání vykročily a chtějí pochopit víc.

Možná patříš mezi ně a chceš umět vědomě a naplno využívat potenciálu své ženské síly, objevit svoji vnitřní Kuranderu. Ráda by ses naučila spojovat se s přírodními živly a s Pachamamou… Chceš lépe porozumět svému tělu, umět naslouchat volání své duše… Chceš se stát tvůrkyní reality svého života…

Ve své přednášce ti Lucie Chaya prozradí, jak na to.

lucie chaya kouř

Děkuji z celého svého všem ženám ve videu za jejich kuranderovskou odvahu a otevřenost vystoupit. A skláním se před tím, kam se pod mým vedením po dvou týdenních pobytech posunuly. Byly jsme všechny trochu unavené po intenzivním kurzu, ale někdy je to prostě teď a nebo nikdy a je lepší udělat něco ne zcela dokonalého, než to neudělat vůbec. A to, že si tyto ženy sedly před kameru v mnoha přípafech ještě uplakané dojetím ze závěrečného loučení, aby s vámi mohly sdílet, co prožily, znamená, že mnohé pochopily.

Třeba to, že sdílet některé věci je důležité a také to, že ta opravdová krása není v dokonalém make-upu, ale v duši.

Pokud to tak cítíte, sdílejte, třeba to některým ženám pomůže udělat krok k důležité změně v jejich životě. Děkuji.

 

 

 


17:00 – 19:00
Zdravá pánev v každém věku
Kruhové tance
Dana Jirkalová

Dana-Jirkalová-tanec-218x300Jsem lektorkou Školy pánevního dna Renaty Sahani. Vedu kurzy Tajemství pánevního dna pohledem Západu a Východu. Prošla jsem výcvikem psychoterapie zaměřené na tělo, práce se sexualitou a metody 3×3 pro pánevní dno, akreditovaným kurzem MŠMT. Mám více než 12 let praxe v terapii a masážích.

Zdravá pánev v každém věku
Přednáška pro ženy od 20 do 60 let – i více, který se dotkne různých témat. Každé období života ženy má své. Ženská pánev má v životě ženy více úloh, kromě sexuality a plodnosti.  Někdy máme tuto oblast zahalenou – nejen oděvem. Máme ji zahalenou studem. A přitom je to místo „
jednoho sta energií“, jak říká východní tradice tao – místo, kde je sacrum = posvátné místo.

Trápí vás inkontinence? Jste před, nebo po operaci? Máte bolesti v bederní páteři? Jste unavená? Víte, jak souvisí vaše nohy s pánví? Jak souvisí vaše pánev s krční páteří?

Přijďte se dozvědět, co všechno pro sebe můžete udělat, abyste byly zdravé a vitální.

Kruhový tanec
Tance univerzálního míru – tance všeobecné harmonie. Prožitek bytí s ostatními v jednom kruhu. Společně zpíváme, tančíme stejné pohyby. Vyslovovaná a zpívaná slova mantry nás vylaďují. Každá z nich je nějakým způsobem léčivá. Prožíváme pocit vlastní dokonalosti a jedinečnosti, v lehkosti se potkáváme a propojujeme s ostatními. Prožitek naší vlastní dokonalosti, sjednocení se všemi a se vším. Je vhodný pro každého, stačí, když se rozhodnete a zkusíte. Zejména vítáme ty, kterým řekli „Nezpívej.“. Budete překvapeni.

K tanci je dobré mít volný příjemný oděv a měkké, nebo žádné boty.

Tance univerzálního míru vedu více než 20 let. Mými učiteli jsou Wali a Arienne van der Zwanovi. Mou starší sestrou v tancích je Ludmila Chrášťanská.
„Tance jsou pro mne cestou k sobě. Přinesly mi tolik štěstí a radosti, pomohly mi v obtížných chvílích. Naplňuje mne, když vidím, co přinášejí dalším. Vytvářejí posvátné a slavnostní chvíle, kdykoliv si na ně uděláme čas.“


 

DOPROVODNÝ PROGRAM:

 • inscenované čtení – Život na lednici: Petra Zsáková a Kristina Pelnářová
 • výstava obrazů Markéty Doubravské
 • SOUTĚŽ: fotografie Matky a Dcery, připravujeme více info
 • káva a zákusky Milušky Vobořilové
 • vegetariánské občerstvení Moniky Sulasové
 • prodej přírodní kosmetiky z eshopu Vonímpřírodou.cz, prodej kosmetiky Chaya
 • Živelné omalovánky Jany Šulové
 • prodej jantarových korálků 
 • belly painting – Petra Zsáková, nutnost objednání předem (722 263 300)
 • Zelená hlava Olomouc – stříhání vlasů a malování hennou – nutnost objednání předem (705 215 253)
 • HladiMasáže – masáž šíje a/nebo nohou v průběhu celého dne, masérka Pavla Diana Simonová
 • dětský koutek