Ročník 2016

Druhý ročník proběhl v roce 2016, 27. května, s tímto programem:

program2016

10:00 – 12:00
CESTA KE SPOKOJENÉMU PORODU
Kristina Neubertová Zemánkováporodní asistentka

Jsem porodní asistentka, maminka dvou báječných dětí – Rozárky a Damiánka, žena svého muže. Už od dětství mě přitahovalo to zvláštní kouzlo narození. Jako malá holčička jsem si se zatajeným dechem listovala knížkami o porodech. Vždycky jsem byla zvídavá a dívala se na svět i na sebe kritickýma očima. A zároveň se snažila hledat tu dobrou stránku věcí… Věřím v ženy a jejich vrozenou schopnost přivádět děti na svět.

Máte nejasné představy, či obavy porodu? Přijďte se inspirovat a naslouchat vyprávění porodní báby o tom, jak je možné prožít těhotenství a porod beze strachu a zvýšit si své porodní sebevědomí. Praktické rady a doporučení.


12:00 – 12:20 pauza na občerstvení


12:20 – 13:20
ŠESTINEDĚLÍ – HORMONÁLNÍ BOUŘE PROŽITÁ V LÁSCE
Petra Hatoňová,
maminka 4 dětí
Petra Drdlíková
,
poradkyně při kojení a nošení dětí

Petra Hatoňová
Jsem především maminka 4 dětí. Díky daru přírody býti matkou, jsem poznala 4 různé podoby zrození svých dětí a sama sebe jako nové, silnější a vědomější ženy. Zajímá mě podstata, hloubka a moudrost ženské duše, která se zrcadlí v životních etapách jako je dospívání, těhotenství, porod, mateřství a partnerství… Učím se žít život naplno a posouvat své hranice.

Petra Drdlíková
Nejsilněji se cítím být věčnou obdivovatelkou Života, Matky Přírody, Pachamama, jak říkají indiáni. Její božské projevy cítím denně u svých dětí, i dětí žen, které smím doprovázet a pomáhat jim v začátcích jejich mateřství. Bezpodmínečná láska a provázanost, které podkreslují nejsilnější vztah, který může existovat, vztah dítěte a jeho matky, jejich vzájemná nesmírná přitažlivost i potřeba jeden druhého, kdy si zároveň vzájemně mohou ulehčovat péči, mě stále znovu naplňují úžasem.

Jak prožít období po porodu bez pocitu viny a selhání a vyhnout se „syndromu dokonalé matky“. Co je láskyplná vztahová vazba, co přináší kontakt matky s dítětem a jaký má vliv na úspěšné kojení. Co dělat, když miminko pláče.


13:30 – 14:45
ŽENA JAKO TVŮRCE ANEB ŽIVOTNÍ ROLE A HODNOTY SI VOLÍME MY SAMY
Hanka Písková, koučka, lektorka a moderátorka

Působí v oblasti vzdělávání, médií a obchodu. To, co ji v poslední době nejvíce zajímá, je mentální koučink a sebekoučování. Jako lektorka se nejraději věnuje měkkým dovednostem. Za svého koníčka považuje moderování pro Český rozhlas Olomouc a psaní rozhovorů nebo publicistiky pro noviny.

Každá z nás se v průběhu života může někdy cítit lapená v síti nejrůznějších okolností. Jakmile si ale uvědomíme, že životní role a hodnoty si volíme samy a svůj přístup k nim máme ve svých rukou, můžeme prožít nádherný život naplněný harmonií.


15:00 – 16:45
PŘECHODOVÉ INICIACE
PRO 
PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT V DOBĚ VODNÁŘE
Mgr. A. Michaela Meera
Tvůrčí Vizionářka a autorka projektu Pizzetky

Michaela Meera: “ Srdečně vás zvu na přednášku prožitkem. Cestu k plnému ženství a mužství otevírají i vědomé přechodové iniciace a rituály, které pomáhají nám a našim dětem, stát se opravdu dospělými. V úctě k tradici nyní intenzivně přecházíme most doby ryb, k nové cestě Vodnáře, která je o vědomém životě.

K tomu pomáhá i trénink přechodových iniciací v jakékoli oblasti našeho žití, pak se život sám stává jednou velkou iniciací.
 
Budeme se bavit i o tom, jak důležité jsou rituály početí, porodu, křtu, přijetí jména, iniciace první menstruace, přivítání do dospělosti, svatba, rozvod, rozchod, ukončení školy, změna práce, postavení domu, smrt i pohřeb a mnoho dalšího…a jak je zapojit do denního života. Jak důležité je uzavírat kruhy, abychom mohli začít cokoli bez zátěže nedokončenosti. Také ochutnáme, jak naše tělo i my, okamžitě reagujeme na vědomou iniciaci.
Přineste si prosím předmět, který pro vás symbolizuje dospělost.

17:00 – 19:00
CYKLIČNOST A VZTAHY
Kateřina a Pavel Juřenčákovi

Jsme spolu 17 let a máme tři děti. Prošli jsme si mnoho chvil dobrých i horších. Učíme se spolu komunikovat a milovat se v každé situaci a využívat naši mužskou i ženskou energii, tak abychom společně vytvářeli harmonii.

Katka: je zejména máma, žena a partnerka. Pracuje jako lektorka ženských témat, je organizátorkou Celonárodní poutě na podporu přirozených porodů a poradkyně přirozené antikoncepce

Pavel: pracuje ve vedení nadnárodní sportovní firmy, je nadšený sportovec a hlavně milující partner a táta

Pokud chceme ve vztahu společně růst, zažívat pocity radosti, štěstí a svobody, je dobré znát principy, které mají na naše společné soužití velký vliv. Jedním z takových principů je právě cykličnost. Přijďte načerpat informace, které vám mohou pomoci k lepším vztahům.


DOPROVODNÝ PROGRAM:

 • výstava intuitivních obrazů Soni Zapletalové
 • káva a zákusky Milušky Vobořilové
 • polévka a saláty Moniky Sulasové
 • Pizzetky – sukénky ženskosti
  12:30 – 14:30 prodej nové kolekce “ Jsem Květ – Nova” přímo s autorkou Michaelou Meerou
 • prodej jantarových korálků 
 • prodej knih s tématikou festivalu
 • ukázka šátků na nošení dětí a ergonomických nosítek, poradna
 • belly painting – Petra Zsáková, nutnost objednání předem (722 263 300)
 • Zelená hlava Olomouc – stříhání vlasů a malování hennou – nutnost objednání předem (705 215 253)
 • HladiMasáže – masáž šíje a/nebo nohou v průběhu celého dne, masérka Pavla Simonová
 • dětský koutek