Program 2019

Ice Cream Party-page-001

Harmonogram: sobota 18. května 2019, Pavlínin dvůr, Šumperk

10:00 – 11:00   Kristina Neubertová Zemánková 

Mateřství a sebeláska – jde to vůbec dohromady? IMG_9893k

Často slyšíme, že aby bylo dítě spokojené, potřebuje hlavně spokojenou mámu. Heslem poslední doby se také stává poučka „Mít sama sebe na prvním místě…“ Ale jde to vůbec v praxi, když máme malé děti, které potřebují naši neustálou pozornost? Mnoho žen vkročilo do mateřství s jasným cílem „hlavně nebýt jako moje matka…“ ale mnohem mlhavější představou, jak se to vlastně dělá. Nechci křičet, nechci vyčítat, nechci říkat, co všechno jsem pro děti obětovala… jako moje máma… Ale kde na to vzít sílu? Kde v každodenním kolotoči najít čas pro sebe? A je opravdu potřeba být vždycky klidná a usměvavá? Co když má máma vztek? A co když si máma neví rady? Jak vychovávat s respektem k dětem i respektem sama k sobě? Na to vše budeme společně hledat odpovědi…


11:00 – 11:20     přestávka na občerstvení


11:20 – 13:00    Veronika Hurdová alias Krkavčí matka

Mám se na prvním místě
Sebestřednost se neřadí úplně mezi ty sluníčkářské vlastnosti. Já bych to ale ráda změnila. Veronika TedX

To, že jsem pozorná V PRVNÍ ŘADĚ k sobě, přeci neznamená, že jsem nepozorná k jiným.
To, že jsem V PRVNÍ ŘADĚ laskavá k sobě, přeci neznamená, že nebudu laskavá k ostatním.
To, že V PRVNÍ ŘADĚ beru ohled na sebe, přeci neznamená, že nemůžu brát ohled na lidi kolem mě.

Jestli to, že mám sebe na prvním místě, je sebestřednost, tak se k ní hrdě hlásím.

Já totiž nedokážu pečovat o jiné, když jsem sama rozbitá. Děje se vždycky pravý opak: Když si dávám málo pozornost, laskavosti a neberu na sebe ohled, vůči okolí tyhle hnusoty ještě znásobím.

Proto nejvíc energie budu věnovat vždycky jen sobě.
Protože i kdybych měla opravit „jen“ sebe, tak je to to nejlepší, co můžu pro svět udělat.


13:00 – 14:00     přestávka na oběd


14:00 – 15:30     Mgr. Iveta Kučerová

Šťastná a zdravá prsa 

Budu sdílet svůj osobní příběh o nálezu pod pravým prsem a tom, co mi pomohlo vrátit se ze zajetí strachu zpátky k sobě, citlivosti a radosti ze života.

Co můžeme udělat proto, abychom neonemocněly? Ochutnáte kurz Štastná prsa, který je vyváženou kombinací prožitku a životně důležitých informací. Více podrobností najdete: www.zivaradost.cz

Den pro zdravá a krásná prsa

Vyvážená směs prožitku a životně důležitých informací

Ženská prsa jako zdroj potěšení a síly * Od strachu k sebelásce a sebepřijetí * Mýty a praktické tipy pro krásná ňadra * O citlivosti * Automasáže, oleje a další vychytávky * Podprsenka ano či ne? * Kontroverzní názory odborníků na téma mamograf * Sdílení osobní zkušenosti s alternativními vyšetřeními * Zajímavosti z dějin prsou * Vědomí souvislostí


15:30 – 16:00    přestávka, hudební a taneční vystoupení Drum Orchestra Šumperk


 16:00 – 18:00           MUDr. Jan Vojáček, CFMP

Epigenetika zdravé ženy a muže01-jan-vojacek

Pohled funkční medicíny na současné civilizační onemocnění, velmi často spojené s poruchami hormonálního systému. Kde hledat možné souvislosti a jak může pomoci nová věda – epigenetika. Trend autoimunitních onemocnění a onemocnění hormonálních žláz je stále rostoucí, zastavit ho můžeme pochopení problematiky a konáním adekvátních změn v životě.

MUDr. Jan Vojáček, CFMP, chtěl po promoci na lékařské fakultě otestovat svoje možnosti v profesionálním fotbale a přidal s k prvoligovému A týmu Sigmy Olomouc. S vůlí, pracovitostí a štěstím se mu podařilo v sezóně 2006/2007 nastoupit k 21 prvoligovým zápasům. Takto několik let žil aktivním sportovním životem, včetně štace ve Skotsku, kde kromě fotbalu měl čas na seberozvoj a studium jiných medicínských směrů než klasických. Zároveň ho zajímala podstata života jako takového a studoval různé směry životních filozofií.
Po návratu ze Skotska nastoupil na ortopedickou kliniku fakultní nemocnice v Olomouci, ale cítil, že to není jeho poslání. To našel až na klinice Endala, kde postupně rozvíjel své znalosti a praxi co by lékař tzv. funkční medicíny, která splňovala jeho představy o komplexním přístupu k léčení lidí. Funkční medicínu následně vystudoval na univerzitě funkční medicíny pod jihokalifornskou univerzitou zdravovědy a získal tak titul CFMP – Certified functional medicine practitioner, certifikovaný praktik funkční medicíny.
Funkční medicínu tedy nyní praktikuje na klinice Endala v Praze. Je autorem mnoha článků a vystoupení o možných příčinách vzniku chronických onemocnění, o životě a o tom jak docílit a udržet zdraví.


18:10 – 18:30  hudební a taneční vystoupení Drum Orchestra Šumperk


18:30 – 19:30  rituál k zakončení festivalu s Evou Pitnerovou


Doprovodný program:

Tak jako každý rok, i letos bude možné se během přestávek občerstvit u dobrého jídla a pití, nechat se ostříhat u kadeřnic ze Zelené hlavy z Olomouce, zajít si na krátkou, relaxační masáž, koupit si některý z rukodělných výrobků tvořivých žen i mužů, nebo se objednat na konzultace.

Těšit se můžete na:

* oděvy značky by Caldero Kateřiny Dvořákové
* šité oblečení a hygienické i kosmetické pomůcky Mil.Love Mili Hanáčkové
* konzultační místo bylinné poradny Gabriely Tuatti (doporučujeme rezervovat si čas na tuatti.gabriela@gmail.com)
* tvoření s keramikou Heleny Habartové
* stříhání vlasů a malování jagua gelem z kadeřnictví Zelená hlava
* šicí dílna Zašívárna, tradiční předení vlny na kolovrátku se Soňou Hrdličkovou z Ofčího statku Brníčko
Drátkohraní automatická kresba, workshop pod vedením Anetty Pantělejevové
* relaxační masáže Věry ÁraWei Vyšňovské
* prodej dámských hygienických potřeb z webů Forlady.cz a Pesar.cz
* konzultace s Evou Pitnerovou, vědmou a kartářkou, kterou jste s nadšením uvítaly na festivalu už v loňském roce
* prodejní místo Vendula Székely Handmade – ručně malovaný textil, handmade šperky, lapače snů a jiné výrobky s láskou tvořené
* konzultace s Lucií PöslTajemství pánevního dna
* prodej korálkových náramků Andrei Jaškové – Korálkové pohlazení, náramky z minerálů
* výrobky ze dřeva, sádry, hlíny i látek Zuzany Krasňákové a její dílny Kreatelier
* konzultace s Adélou Valentovou – poporodní dulou – studentkou u České asociace dul, laktační poradkyní přirozeného kojení

O občerstvení se nám bude starat další mladý muž, jež přijede na festival poprvé, a to až ze Slovenska: Vegan Food on Wheels, kuchař Jakub Přibyl. Krátce se představuje ve svém videu:

Káva a domácí zákusky šumperské kavárny Pikola.

Další informace budou průběžně doplňovány. Změna programu vyhrazena.